مدیریت نوین و پویا، تعهد به ارزش های انسانی و شایسته سالاری و بومی سازی تکنولوژی های روز دنیا و سرمایه گذاری در فراگیرسازی آن و اجرای پروژه های بزرگ، از جمله دستاوردهای این هلدینگ بین المللی است.

فروسیلیکو منگنز

سیلیکومنگنز که از آن با نام فروسیلیکومنگنز نیز یاد می‌شود، از جمله فروآلیاژهای مورد استفاده در صنعت فولاد است. فروسیلیکومنگنز یک آلیاژ آهن دار است که توسط ذوب سنگ معدن منگنز و کوارتزیت در حضور کک در کوره قوس الکتریکی تولید شده است. به عنوان اکسید زدا و برای تنظیم مواد شیمیایی از سیلیکون و منگنز در آهن و فولاد استفاده می شود. همان‌طور که از نام آن پیداست، این فروآلیاژ ترکیبی از سیلیسیم و منگنز است کوره مورد استفاده در تولید فرومنگنزپرکربن برای تولید این دسته از فروآلیاژها نیز به کار می رود. فرآیند تولید فروسیلیکومنگنز به مراتب سخت تر از فرومنگنز است. دلیل اصلی آن این است که میزان درجه حرارت بالاتری برای رسیدن به میزان سیلیسیم مورد نظر، نیاز است. معمولاً سرباره به وجود آمده در تولید فرومنگنزکربن بالا، برای تولید فروسیلیکومنگنز مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که از ترکیب سرباره با اکسید منگنز بالا که حاوی ۳۵% تا ۴۵% اکسید منگنز، سنگ منگنز، کوارتز و کک است، فروسیلیکومنگنز تولید می شود.

فروسیلیکومنگنز استاندارد، حاوی ۷۰% منگنز، ۱۸% تا ۲۰% سیلیسیم و ۱۰% آهن است و به ‌طور معمول محتوی ۱۲ تا ۱۶ درصد سیلیسیم و ۵۰ تا ۷۰ درصد منگنز است. از سیلیکومنگنز در فولادسازی برای اکسیژن‌زدایی، گوگردزدایی و بهبود خواص مکانیکی فولاد از طریق افزودن عناصر آلیاژی، استفاده می‌شود. امروزه صرفه اقتصادی و همچنین حفظ ترکیب مذاب، گرایش فولادسازان به سمت مصرف سیلیکومنگنز به جای ترکیبی از فروسیلیس و فرومنگنز را افزایش داده است. مطابق آخرین اطلاعات، سیلیکومنگنز پس از فروکرم بیشترین سهم از تولید فروآلیاژها را دارد. البته همان‌طور که درخصوص سایر فروآلیاژها نیز صادق است، دسترسی به مواد اولیه و همچنین هزینه انرژی موجب شده تا واردات، منبع تامین تقاضای بسیاری از کشورها باشد.

ferro silicon manganese

فروسیلیکو منگنز