محصولات

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

سلامت هوشمند

در راستای تشخیص و بهبود کیفیت سلامت با استفاده از فناوری اطلاعات در بیمارستان ها، خانه ها، اماکن عمومی و … مفهوم سلامت هوشمند یا سلامت الکترونیک بوجود آمد.

با استفاده از سنسورها محیطی و یا گجت های پوشیدنی اطلاعات سلامتی بیمار دریافت شده و بنا بر شرایط و اطلاعات دریافت شده می توان توصیه های پزشکی مرتبط را ارائه نمود و داروهای لازم را در اختیار بیمار قرار داد.

بیمارستان ها، داروخانه ها و خانه های هوشمند می توانند در بهداشت و سلامت افراد نقش بسزایی را ایفا کنند، همچنین موبایل و تبلت در بخش سلامت همراه می توانند کمک زیادی به تشخیص و درمان بیماران کنند.

خدمات سلامت همراه، بسیار متنوع و کاربردی است مانند چک کردن فشار و ضربان قلب، ارائه برنامه و رژیم غذایی که در اغلب گجت ها و برنامه های کاربری قابل استفاده می باشد.

تصور کنید فشار شما بالا رفته است، اطلاعات پزشکی شما به دکتر ارسال می شود و برنامه کنترل فشار شما تنظیم و قبل از زمان خوردن دارو، نرم افزار به شما یاداوری می کند و این رویه تا زمان بهبودی ادامه پیدا می کند. این نمونه کوچکی از تاثیر فناوری بر سلامت و خودمراقبتی افراد بویژه کودکان و سالمندان است. از برنامه های روتین روزانه تا انجام جراحی های پیچیده و بدون حضور فیزیکی پزشک می تواند انجام شود.